Esik, esik, esik, esik,Csupasz csigák csak keresik,Hol hagytak el kvázi kókadtVirágok közt házikókat?
Esik, esik, esik, esik,Tócsa tükör-felszíne sík.Mért nem abban nézi – talány –Arcát meg a gilisztalány?
Esik, esik, esik, esik,Ikes ige végén les -ik,Mikor lesz a Nap oly nemes,Hogy kisüt és eső…